Maskinleverantör

Är du återförsäljare eller leverantör av maskiner eller tunga fordon inom entreprenad, lantbruk, skog, åkeri eller verkstadsindustri? Samarbeta med oss och erbjud dina kunder flexibel och fördelaktig finansiering.

Stora maskiner och tunga fordon är stora investeringar. Samarbeta med oss och erbjud fler kunder möjligheten att handla från dig. Vi erbjuder flexibel finansiering med direktaffärer och via etablerade maskinleverantörer.

Kontakta oss om du är maskinleverantör och vill starta ett samarbete eller få mer information om våra leverantörssamarbeten. Välj branschområde så hittar du kontaktinformation till en rådgivare nära din lokala marknad.

Kontakta oss


Robert Erdös
Robert Erdös

Entreprenadmaskiner, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 38 14

robert.erdos@wasakredit.se

Stig Hageman
Stig Hageman

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 35

stig.hageman@wasakredit.se

Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Maskinfinansiering, Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Per Nilsson
Per Nilsson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 88

Per.nilsson@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Johan Ågren
Johan Ågren

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Lars Johansson
Lars Johansson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se