Maskinleverantör

Är du återförsäljare eller leverantör av maskiner eller tunga fordon inom entreprenad, lantbruk, skog, transport eller verkstadsindustri? Samarbeta med oss och erbjud dina kunder en trygg och fördelaktig finansiering.

Stora maskiner och tunga fordon är stora investeringar. Samarbeta med oss och gör det enklare för dina kunder att handla från dig. Vi erbjuder flexibel finansiering med personlig rådgivning direkt till dina kunder.

Kontakta oss om du är maskinleverantör och vill starta ett samarbete eller få mer information om våra leverantörssamarbeten. Välj branschområde så hittar du kontaktinformation till en rådgivare nära din lokala marknad.

Kontakta oss och prata samarbete

Prata med någon av våra rådgivare


Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Johanna Elfvin
Johanna Elfvin

Stockholm, Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Västernorrland, Gävleborg, Dalarna, Uppsala, Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 25

johanna.elfvin@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Malmö, Skåne

Maskin och tunga fordon

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Johan Ågren
Johan Ågren

Göteborg , Värmland, Västra Götaland, Halland

Maskin och tunga fordon

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Göteborg , Värmland, Västra Götaland, Halland

Maskin och tunga fordon

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Örebro, Västmanland, Södermanland, Östergötland

Maskin och tunga fordon

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Jonas Sjöström
Jonas Sjöström

Umeå

Maskin och tunga fordon

090-71 25 91

jonas.sjostrom@wasakredit.se

Lars Johansson
Lars Johansson

Växjö, Jönköping, Västra Götaland, Halland, Kronoberg, Skåne, Blekinge, Kalmar, Gotland

Maskin och tunga fordon

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se