Kontakta oss

Vill du komma i kontakta med oss för att prata finansiering b2b och b2c? Eller är du intresserad av att få en offert på en maskin eller bil till ditt företag? Då har du kommit rätt.

Kontaktuppgifter för företagskunder

Stockholm

Carl-Magnus Nilsson
Carl-Magnus Nilsson

Stockholm

08-635 38 66

carl-magnus.nilsson@wasakredit.se

Amelie Wiberg
Amelie Wiberg

Stockholm

Bilfinansiering

08-635 39 67

amelie.wiberg@wasakredit.se

Petter Jancke
Petter Jancke

Stockholm

Bilfinansiering

08-635 37 86

petter.jancke@wasakredit.se

Max Erlandsson
Max Erlandsson

Stockholm

08-635 36 96

max.erlandsson@wasakredit.se

Helena Lidman
Helena Lidman

Stockholm, Region Stockholm

08-635 37 79

helena.lidman@wasakredit.se

Malmö

Martin Wallin
Martin Wallin

Malmö

Bilfinansiering

040-664 28 82

martin.wallin@wasakredit.se

Enrico Rigo
Enrico Rigo

Malmö, Region Malmö

Bilfinansiering

040-664 28 81

enrico.rigo@wasakredit.se

Göteborg

Jenny Aminoff
Jenny Aminoff

Göteborg , Region Göteborg

Bilfinansiering

031- 771 98 89

jenny.aminoff@wasakredit.se

Martin Carlin
Martin Carlin

Göteborg , Region Göteborg

Bilfinansiering

031-771 98 91

martin.carlin@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Stockholm

Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Johanna Elfvin
Johanna Elfvin

Stockholm, Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Västernorrland, Gävleborg, Dalarna, Uppsala, Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 25

johanna.elfvin@wasakredit.se

Malmö

Per Nilsson
Per Nilsson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 88

Per.nilsson@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Malmö, Skåne

Maskin och tunga fordon

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Göteborg

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Johan Ågren
Johan Ågren

Göteborg , Värmland, Västra Götaland, Halland

Maskin och tunga fordon

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Göteborg , Värmland, Västra Götaland, Halland

Maskin och tunga fordon

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Örebro

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Örebro, Västmanland, Södermanland, Östergötland

Maskin och tunga fordon

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Umeå

Jonas Sjöström
Jonas Sjöström

Umeå

Maskin och tunga fordon

090-71 25 91

jonas.sjostrom@wasakredit.se

Växjö

Lars Johansson
Lars Johansson

Växjö, Jönköping, Västra Götaland, Halland, Kronoberg, Skåne, Blekinge, Kalmar, Gotland

Maskin och tunga fordon

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Kontaktuppgifter för samarbetspartner

Stockholm

Tomas Scholz
Tomas Scholz

Bil

08-635 38 00

tomas.scholz@wasakredit.se

Magnus Björksved
Magnus Björksved

Bil

08-635 38 64

magnus.bjorksved@wasakredit.se

Adam Herhold
Adam Herhold

Fritid, Delbetalning i butik

08-635 39 47

adam.herhold@wasakredit.se

Malmö

Mathias Bergrahm
Mathias Bergrahm

Bil, Delbetalning i butik

040-664 28 89

mathias.bergrahm@wasakredit.se

Göteborg

Stefan Martikainen
Stefan Martikainen

Bil

031-771 98 95

stefan.martikainen@wasakredit.se

Johan Åberg
Johan Åberg

Fritid

031-771 98 94

johan.aberg@wasakredit.se

Umeå

Fredrik Lundin
Fredrik Lundin

Fritid

090-712593

fredrik.lundin@wasakredit.se

Linus Edström
Linus Edström

Bil

090-71 25 95

linus.edstrom@wasakredit.se

Växjö

Robert Vikberg
Robert Vikberg

Fritid

0470-70 23 42

robert.vikberg@wasakredit.se

Nicklas Magnusson
Nicklas Magnusson

Fritid

0470-70 23 41

nicklas.magnusson@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Hela Sverige

Hannes Petersson
Hannes Petersson

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Mjukvarufinansiering

08-635 37 89

hannes.petersson@wasakredit.se

Peter Silvergrind
Peter Silvergrind

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Mjukvarufinansiering

08-635 38 09

peter.silvergrind@wasakredit.se

Robert Lundberg
Robert Lundberg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Mjukvarufinansiering

08-635 36 23

robert.lundberg@wasakredit.se

Stockholm

Caroline Levin Hanzen
Caroline Levin Hanzen

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

031-771 98 92

caroline.levinhanzen@wasakredit.se

David Pamholt
David Pamholt

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

08-635 36 62

david.pamholt@wasakredit.se

Hamid Raoufi
Hamid Raoufi

Stockholm

Omställningsfinansiering

08-635 37 13

hamid.raoufi@wasakredit.se

Thomas Hagberg
Thomas Hagberg

Stockholm, Umeå

Omställningsfinansiering

073-105 32 38

thomas.hagberg@wasakredit.se

Sara Isaksson
Sara Isaksson

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

08-635 37 21

sara.isaksson@wasakredit.se

Fredrik Wenner
Fredrik Wenner

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

08-635 36 71

fredrik.wenner@wasakredit.se

Malmö

Johnny Sandqvist
Johnny Sandqvist

Malmö

Omställningsfinansiering

040-664 28 92

johnny.sandqvist@wasakredit.se

Fredrik Augustsson
Fredrik Augustsson

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

040-664 28 86

fredrik.augustsson@wasakredit.se

Göteborg

Caroline Levin Hanzen
Caroline Levin Hanzen

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

031-771 98 92

caroline.levinhanzen@wasakredit.se

Anna Findlay
Anna Findlay

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning

031-771 98 83

anna.findlay@wasakredit.se

Örebro

Jonas Oldenstierna
Jonas Oldenstierna

Örebro

Omställningsfinansiering

019-17 52 66

jonas.oldenstierna@wasakredit.se

Umeå

Thomas Hagberg
Thomas Hagberg

Stockholm, Umeå

Omställningsfinansiering

073-105 32 38

thomas.hagberg@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >