Kontakta oss

Vill du komma i kontakta med oss för att prata finansiering b2b och b2c? Eller är du intresserad av att få en offert på en maskin eller bil till ditt företag? Då har du kommit rätt.

Kontaktuppgifter för företagskunder

Stockholm

Carl-Magnus Nilsson
Carl-Magnus Nilsson

Stockholm

08-635 38 66

carl-magnus.nilsson@wasakredit.se

Amelie Wiberg
Amelie Wiberg

Stockholm

Bilfinansiering

08-635 39 67

amelie.wiberg@wasakredit.se

Petter Jancke
Petter Jancke

Stockholm

Bilfinansiering

08-635 37 86

petter.jancke@wasakredit.se

Malmö

Martin Wallin
Martin Wallin

Malmö

Bilfinansiering

040-664 28 82

martin.wallin@wasakredit.se

Enrico Rigo
Enrico Rigo

Malmö

Bilfinansiering

040-664 28 81

enrico.rigo@wasakredit.se

Göran Kjellberg
Göran Kjellberg

Malmö

Bilfinansiering

040-664 28 83

goran.kjellberg@wasakredit.se

Göteborg

Jenny Aminoff
Jenny Aminoff

Göteborg

Bilfinansiering

031- 771 98 89

jenny.aminoff@wasakredit.se

Martin Carlin
Martin Carlin

Göteborg

Bilfinansiering

031-771 98 91

martin.carlin@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Stockholm

Robert Erdös
Robert Erdös

Entreprenadmaskiner, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 38 14

robert.erdos@wasakredit.se

Stig Hageman
Stig Hageman

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 35

stig.hageman@wasakredit.se

Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Malmö

Per Nilsson
Per Nilsson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 88

Per.nilsson@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Malmö

Maskin och tunga fordon

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Göteborg

Johan Ågren
Johan Ågren

Göteborg

Maskin och tunga fordon

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Göteborg

Maskin och tunga fordon

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Örebro

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Örebro

Maskin och tunga fordon

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Växjö

Lars Johansson
Lars Johansson

Växjö

Maskin och tunga fordon

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Kontaktuppgifter för samarbetspartners

Stockholm

Tomas Scholz
Tomas Scholz

Bil

08-635 38 00

tomas.scholz@wasakredit.se

Magnus Björksved
Magnus Björksved

Bil

08-635 38 64

magnus.bjorksved@wasakredit.se

Göteborg

Stefan Martikainen
Stefan Martikainen

Bil

031-771 98 95

stefan.martikainen@wasakredit.se

Johan Åberg
Johan Åberg

Fritid

031-771 98 94

johan.aberg@wasakredit.se

Umeå

Fredrik Lundin
Fredrik Lundin

Fritid

090-712593

fredrik.lundin@wasakredit.se

Gunnar Sjöström
Gunnar Sjöström

Bil

090-71 25 94

gunnar.sjostrom@wasakredit.se

Växjö

Robert Vikberg
Robert Vikberg

Fritid

0470-70 23 42

robert.vikberg@wasakredit.se

Nicklas Magnusson
Nicklas Magnusson

Fritid

0470-70 23 41

nicklas.magnusson@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >

Hela Sverige

Hannes Petersson
Hannes Petersson

E-handel B2B

08-635 37 89

hannes.petersson@wasakredit.se

Peter Silvergrind
Peter Silvergrind

E-handel B2B

08-635 38 09

peter.silvergrind@wasakredit.se

Robert Lundberg
Robert Lundberg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Miljöfinansiering

08-635 36 23

robert.lundberg@wasakredit.se

Stockholm

Caroline Levin Hanzen
Caroline Levin Hanzen

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031-771 98 92

caroline.levinhanzen@wasakredit.se

David Pamholt
David Pamholt

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08-635 36 62

david.pamholt@wasakredit.se

Thomas Hagberg
Thomas Hagberg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

090-71 25 92

thomas.hagberg@wasakredit.se

Jonas Oldenstierna
Jonas Oldenstierna

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Miljöfinansiering

019-17 52 66

jonas.oldenstierna@wasakredit.se

Sara Isaksson
Sara Isaksson

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08-635 37 21

sara.isaksson@wasakredit.se

Fredrik Wenner
Fredrik Wenner

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08-635 36 71

fredrik.wenner@wasakredit.se

Malmö

Johnny Sandqvist
Johnny Sandqvist

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

040-664 28 92

johnny.sandqvist@wasakredit.se

Fredrik Augustsson
Fredrik Augustsson

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

040-664 28 86

fredrik.augustsson@wasakredit.se

Göteborg

Peter Tilly
Peter Tilly

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031–771 98 85

peter.tilly@wasakredit.se

Caroline Levin Hanzen
Caroline Levin Hanzen

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031-771 98 92

caroline.levinhanzen@wasakredit.se

Örebro

Jonas Oldenstierna
Jonas Oldenstierna

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Miljöfinansiering

019-17 52 66

jonas.oldenstierna@wasakredit.se

Umeå

Thomas Hagberg
Thomas Hagberg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

090-71 25 92

thomas.hagberg@wasakredit.se

 

Har du övriga frågor? 

Vid övriga frågor eller ärenden, kontakta kundtjänst >